You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONWspólny portal sportowy Eurosportu i Interii

Eurosport, będący częścią Discovery Communications, oraz Grupa Interia zawarły porozumienie, na mocy którego działanie rozpoczyna wspólny serwis internetowy.

Strona eurosport.interia.pl zyska nową identyfikację wizualną łączącą charakterystyczne elementy Eurosportu i Interii.

W porównaniu do dotychczasowego serwisu sportowego Interii znacznie zwiększy się ilość treści wideo, a także - dzięki znacznemu powiększeniu redakcji - artykułów, wywiadów, analiz i relacji na żywo.

Jako najpopularniejszy kanał sportowy w Polsce, Eurosport oferuje dostęp do zasobów materiałów wideo - pochodzących z anteny oraz produkowanych lokalnie lub centralnie przez Eurosport.

W ramach umowy obaj partnerzy połączą działania redakcyjne i reklamowe. Nowy projekt będzie stale rozwijany i udoskonalany, aby stać się miejscem pierwszego wyboru dla fanów sportu, poszukujących materiałów wideo i informacji tekstowych.

Wzmocnienie oferty digitalowej jest jednym z elementów naszej strategii. Wszystkie nasze działania są nakierowane na to, aby dostarczać jak najwięcej sportowych emocji, jak największej liczbie kibiców na wszystkich możliwych platformach. Dzięki współpracy z Grupą Interia będziemy mieli możliwość dotarcia do milionów użytkowników miesięcznie, w tym młodszego pokolenia, i dawania im tego, czego oczekują, czyli najwyższej jakości treści sportowych - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner,SVP Country Manager Discovery w Polsce.

Grupa Interia, będąca częścią międzynarodowego holdingu Bauer Media Group, jest czołowym graczem na polskim rynku mediów nowej generacji - według Badania Gemius/PBI we wrześniu 2017 roku strony i aplikacje Grupy Interia zanotowały 17,9 mln realnych użytkowników i 1,18 mld odsłon.

Eurosport w Interii to dla nas, ale i dla wszystkich kibiców, zupełnie nowe otwarcie. Mamy do czynienia z połączeniem jednego z najsilniejszych sportowych brandów na świecie z potencjałem najbardziej dynamicznie rozwijającego się portalu w polskiej sieci, ale także połączeniem dwóch doświadczonych redakcji w jednym serwisie. Wspólnie stworzymy najciekawszą i najlepszą merytorycznie ofertę na rynku, podaną w przyjazny użytkownikowi sposób, co szczególnie ważne w roku, w którym czekają nas dwie wielkie sportowe imprezy: zimowe igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w piłce nożnej - podkreślił Artur Potocki, Prezes Zarządu Interii

Pierwszym wielkim wydarzeniem, które będzie relacjonowane na nowym portalu będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pyeongchang 2018.

Eurosport, będący częścią Discovery Communications, to oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich w 48 europejskich krajach*, partner Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz wyłączny partner telewizyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego.źródło: 

media2.pl / Eurosport