Free songs

Kupuj wygląd z AI na eBay

Innowacje eBay w modzie

eBay wprowadza innowacyjną funkcję w swojej aplikacji na iOS, zatytułowaną „kupuj wygląd”, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do personalizowania propozycji zakupowych dla miłośników mody. Dzięki analizie historii zakupów klienta, ta nowa opcja oferuje spersonalizowane rekomendacje, które nie tylko odpowiadają indywidualnym preferencjom użytkownika, ale również inspirują do tworzenia unikalnych stylizacji, wzbogacając tym samym jego garderobę. Ta generatywna funkcja, obsługiwana przez eBay.ai, zapewnia interaktywne hotspoty, umożliwiając odkrywanie podobnych przedmiotów i czerpanie inspiracji z proponowanych zestawów. Jest to krok naprzód w personalizacji doświadczeń zakupowych, który odzwierciedla zobowiązanie eBay do odpowiedzialnego wykorzystania sztucznej inteligencji zgodnie z zasadami RAI.


Dostępność i plany rozwoju

Funkcja „kupuj wygląd” stanie się dostępna dla wszystkich klientów eBay, którzy w ciągu ostatnich 180 dni przeglądali co najmniej dziesięć artykułów modowych, pojawiając się zarówno na stronie głównej, jak i na dedykowanej stronie mody. Dzięki temu eBay ma nadzieję nie tylko uatrakcyjnić zakupy na swojej platformie, ale również zwiększyć sprzedaż poprzez oferowanie bogatszego asortymentu produktów. Planowane jest dalsze rozwijanie tej funkcji, w tym wprowadzanie nowych elementów personalizacji i rozszerzenie jej na inne kategorie produktów.


eBay w kontekście rynku

eBay nie jest jedyną firmą, która eksploruje możliwości sztucznej inteligencji w branży mody. Google i Amazon również wprowadziły funkcje AI mające na celu usprawnienie zakupów odzieży online, skupiając się na pomocy w wyborze odpowiedniego rozmiaru lub kroju. W przeciwieństwie do nich, eBay koncentruje się na dostarczaniu inspiracji modowych, co stanowi wyzwanie ze względu na subiektywny charakter osobistego stylu.


Inspiracje modowe online

„Kupuj wygląd” jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii dla użytkowników iOS, z planami rozszerzenia wsparcia na urządzenia z systemem Android jeszcze w tym roku. Ta inicjatywa eBay może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki konsumenci podchodzą do zakupów modowych online, oferując im nie tylko produkty, ale również inspiracje i nowe pomysły na stylizacje.