You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTechnologia 5G od Ericssona

Ericsson zaprezentował po raz pierwszy w Polce laboratoryjny system 5G pracujący w paśmie 28 GHz w widmie o szerokości 1GHz.

Ericsson pokazał w Krakowie podczas Radio Tech Day system radiowy pracujący w sposób najbardziej zbliżony do prawdziwych warunków środowiskowych.

Wykorzystano interface radiowy pracujący z prędkością 15 Gb/s z opóźnieniem poniżej 10 ms.. Zaprezentowany przez Ericsson system 5G działa w paśmie 28 GHz w widmie o szerokości 1GHz. Dzięki tak szerokiemu pasmu możliwe jest uzyskanie bardzo dużych przepustowości binarnych (user throughput) oraz bardzo niskich opóźnień (latency).
Najważniejsze cechy technologii 5G zostały zademonstrowane przy zastosowaniu gry 3D z elementami rzeczywistości wirtualnej. Dla porównania użytkownik miał szansę przetestować podobne środowisko w oparciu o technologię 4G aktualnie dostępną komercyjnie.

W trakcie Radio Tech Day Ericsson pokazał również najnowsze urządzenia Ericsson Radio System, na bazie których możliwa będzie budowa sieci radiodostępowej oraz transportowej w technologii 5G.

Otwarcie w tym dniu Ericsson Garage w Krakowie jest jednym z elementów upowszechniania programu 5G dla Europy i Polski, który ma na celu wzmocnienie konkurencyjności gospodarczej. Ericsson Garage to wspólna, inkubatorowa przestrzeń dla operatorów, przedsiębiorstw, programistów, startupów, uniwersytetów i użytkowników końcowych, koncentrująca się na innowacjach w branży teleinformatycznej dotyczących 5G, cloud, wirtualizacji, Internetu Rzeczy i analityki Centrum R&D. Ericsson Garage w Krakowie ma zapewnić innowatorom i start-up'om z całego świata przestrzeń do tworzenia przełomowych i właściwych rozwiązań dla rzeczywistych problemów branży.

Prace w krakowskim Ericsson Garage uruchomione zostaną pod koniec 2017 roku.

Warto podkreślić, że Ericsson rozwija technologie w oparciu o szerokie badania społeczne mające na celu ukierunkowanie rozwoju w stronę zagadnień najbardziej pożądanych przez użytkowników końcowych.

Badania na świecie prowadzone są przez Ericsson Consumer Lab, a w Polsce przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Ostatnie z badań dotyczyły gotowości na przyjęcie technologii 5G.źródło: 

media2.pl