You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONŚwiatłowody - przyszłość internetu stacjonarnego

Powszechny dostęp do internetu spowodował, że użytkownicy mają coraz większe oczekiwania w stosunku do jakości dostarczanych usług sieciowych.

Zbyt wolne połączenia, dodatkowo często przerwane z powodu niekorzystnej pogody, mogą stać się dla wielu osób powodem niepotrzebnej frustracji. Ciągły rozwój technologii i nieustanne poszukiwanie idealnego rozwiązania spowodowały, że problemy z połączeniem internetowym to już przeszłość. Obecnie, wśród rodzajów łączy internetowych, prym wiedzie niezawodny internet światłowodowy, który umożliwia pobieranie danych z prędkością światła! To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala wielu użytkownikom jednocześnie przesyłać pliki z ultraszybką prędkością. Jakby tego było mało, światłowody są bezawaryjne i nie odnotowują spadków prędkości.

Od połączeń telefonicznych do światłowodu

Rewolucja internetowa, jaka wydarzyła się w ostatnich latach, świadczy o przełomie technologicznym w dziedzinie połączeń sieciowych. Jeszcze kilkanaście lat temu, załadowanie wybranej strony internetowej wiązało się z wieloma trudnościami - połączenie było wykonywane za pośrednictwem linii telefonicznej, czemu towarzyszył charakterystyczny dźwięk wybierania numeru. Jakość w ten sposób dostarczanego internetu nie należała do najlepszych - połączenia często były zrywane, a rachunki za dostarczane usługi wysokie, co jeszcze bardziej zniechęcało potencjalnych użytkowników. Od tamtego czasu dużo się zmieniło: na rynku na stałe zagościła technologia światłowodowa, która bez wątpienia stanowi przyszłość internetu. To najnowocześniejsze rozwiązanie teleinformatyczne, które stwarza nieograniczone możliwości, zapewniając dostęp do najwyższej jakości, najszybszego internetu.
Światłowód - rozwiązanie z masą zalet
Coraz więcej operatorów - również Orange - posiada w swojej ofercie szybki internet światłowodowy. To wygodne rozwiązanie, które jest dużo lepsze od tradycyjnego internetu, dostarczanego za pośrednictwem standardowego łącza. Czym wyróżnia się światłowód?

Ultraszybka prędkość

Internet światłowodowy umożliwia pobieranie i buforowanie danych z najszybszą prędkością (do 25 Tbit/s). Taka prędkość, pozwala pobierać i ściągać filmy i pliki w najszybszy z możliwych sposób i to przez wielu użytkowników jednocześnie (żadne straty prędkości nie są odnotowywane).

Niezawodność

Światłowody zapewniają stabilne połączenie z siecią, którego prędkość, zawsze utrzymuje się na tym samym poziomie. Co ważne, na jakość połączenia nie mają wpływu niekorzystne warunki pogodowe czy zakłócenia elektromagnetyczne.

Bezawaryjność

Światłowody można uznać za praktycznie bezawaryjne, a wszystko dlatego, że pomiędzy klientem, a dostawcą internetu, nie ma żadnych dodatkowych urządzeń, które służyłyby np. do wzmacniania lub rozdzielania sygnału. Droga przesyłanych przez światłowód danych jest zatem bardzo prosta, to właśnie dzięki temu, klienci Orange.pl, (nawet ci, którzy intensywnie korzystają z internetu), bardzo rzadko zgłaszają jakiekolwiek usterki.

Multifunkcjonalność

Łącze światłowodowe może służyć nie tylko do udostępniania internetu, ale też do przesyłania sygnału telewizyjnego czy telefonii stacjonarnej. Dzięki temu uniwersalnemu rozwiązaniu, można wyposażyć gospodarstwo domowe w pakiet usług multimedialnych i telekomunikacyjnych o stabilnym i niezawodnym działaniu, które posłużą wszystkim członkom rodziny.

Ciągły rozwój

Sieci światłowodowe nieustannie się rozwijają: Orange planuje do końca 2020 roku, dostarczyć ultraszybki internet do 5 milionów gospodarstw! Dzięki temu, jeszcze więcej osób będzie mogło korzystać z niezawodnego internetu i przesyłać pliki z prędkością światła.

Światłowód - technologia przyszłości

W technologii światłowodowej, przesyłanie danych odbywa się za pomocą wiązki światła, która przekazywana jest za pośrednictwem kabli z włókna szklanego, z domieszką tworzyw sztucznych. Internet światłowodowy umożliwia ultraszybkie przesyłanie danych, z maksymalną prędkością, która zawsze utrzymuje się na takim samym poziomie, niezależnie od zakłóceń pogodowych. To nowoczesne rozwiązanie, które w odróżnieniu od innych, tradycyjnych technologii, pozwala użytkownikom łączyć się z internetem w komfortowy, a co z tym idzie - najszybszy z możliwych sposób. Potencjał internetu światłowodowego jest bardzo duży, to bez wątpienia technologia przyszłości, ale nie tylko. Ciągły rozwój światłowodu to zapowiedź zmiany, jaka szykuje się również w stosunku do tradycyjnych mediów, jak telewizja, telefonia czy radio.źródło: 

media2.pl