You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONPrędkości Internetu bez limitu Netii.

Sieć Netia od kilku miesięcy oferuje usługę internetowa bez limitu prędkości w ramach strategii "No Limits, czyli jaki masz drut, taki masz internet". Jak usługa prezentuje się w prkatyce ?

Netia opublikowała na swoim blogu dane podsumowujące dwa pierwsze miesiące funkcjonowania oferty No Limits. Ile wyciąga internet Netii bez limitu prędkości danych?

- Przy dostępie na bazie BSA po dwóch miesiącach funkcjonowania oferty No Limits w przypadku 15 proc. klientów uruchomiona została opcja do 2 Mb/s i wolniejsza. Dla pozostałych klientów (już po okresie 30 dni dostosowania prędkości), uruchomione przez TP profile prędkości (do 6, do 10 i do 20 Mb/s) mają mniej więcej równy udział po 30 proc.

- informuje Karol Wieczorek z biura prasowego Netii.

Znacznie lepiej statystyki wyglądają w przypadku sieci własnej Netii i LLU. - Tylko w przypadku 5 proc. linii nie udało się osiągnąć synchronizacji sprzętu (to nie to samo co prędkość na poziomie IP) wyższej niż 4 Mb/s a synchronizacja na poziomie 2 Mb/s i niższym jest wręcz na poziomie błędu statystycznego. W niemal 70 proc. przypadków na liniach TP, które uwolniliśmy w ramach LLU urządzenia klienckie zestawiły się z DSLAM z prędkością wyższą niż 8 Mb/s - komentuje Wieczorek.

źródło: Netia Blog / media2.pl