Free songs

Mundial 2022 w TVP 4K w telewizji naziemnej

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 w jakości 4K. Telewizja Polska ponownie uruchamia kanał TVP 4K, na którym będzie można obejrzeć wszystkie mecze mundialu w Katarze, w tym spotkania reprezentacji Polski w wysokiej rozdzielczości UHD.

TVP 4K rozpocznie nadawanie w niedzielę 20 listopada o godzinie 15:00.

Tego dnia widzowie będą mogli obejrzeć na żywo ceremonię otwarcia mistrzostw oraz mecz inauguracyjny: Katar – Ekwador.

Ponowne uruchomienie kanału TVP 4K to odpowiedź na oczekiwania kibiców piłkarskich w całej Polsce. Wszystkie transmisje i retransmisje meczów z mundialu w Katarze będą realizowane w jakości UHD, dzięki czemu fani futbolu – podobnie jak w przypadku Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku oraz Euro 2020 – będą mogli poczuć wyjątkową atmosferę tego piłkarskiego święta – mówi Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP.

Program TVP 4K będzie dostępny na naziemnym multipleksie testowym Telewizji Polskiej w ramach cyfrowego nadawania w standardzie DVB-T2/HEVC.

Sygnał testowy TVP 4K pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej już 18 listopada, tak aby widzowie mogli wcześniej dostroić swoje odbiorniki. Program będzie można znaleźć na pozycji 36 na pilocie. Wraz z uruchomieniem TVP 4K z multipleksu testowego zostaną wyłączone emisje TVP1, TVP2 oraz TVP Info, natomiast programy TVP World, TVP Dokument, TVP Polonia, TVP Nauka i TVP Rozrywka wciąż będą dostępne na tej platformie w jakości HD.

Kanał TVP 4K dystrybuowany będzie również przez kilkudziesięciu operatorów kablowych i satelitarnych w tym Canal+, Grupę Vectra (Vectra, Multimedia Polska, SGT, Evio, Elsat), Orange, Toya, Inea, T-Mobile, Avios, Promax, JMDI, Telpol, Telewizja Kablowa Chopin oraz wielu innych.


źródło: newseria.pl