Free songs
TV-Cyfrowa

Euro 2024 i 2028 oraz Mundial 2026 w TVP

Przed kibicami kolejne ważne wydarzenia piłkarskie. Turnieje Euro 2024 i 2028 oraz Mistrzostwa Świata w 2026 roku będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej.

Już za dwa lata – w 2024 roku w Niemczech odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, zaś kolejny mundial – w 2026 zorganizują wspólnie Stany Zjednoczone, Kanada oraz Meksyk.

Będzie to wyjątkowy turniej bo po raz pierwszy wystąpi w nim 48 zespołów i zostanie rozegranych aż 80 meczów. O organizację Euro w 2028 roku starają się Wielka Brytania oraz Turcja. Wszystkie te wydarzenia pokaże Telewizja Polska.

Wielkie wydarzenia sportowe, jak mundial czy Euro to obok igrzysk olimpijskich największe imprezy sportowe na świecie, które mają też wymiar społeczny i kulturalny. Telewizja Polska zapewnia najlepszą ofertę sportową i dba o to, by wydarzenia te były ogólnodostępne dla wszystkich widzów – mówi Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej SA.

Przynajmniej do końca 2028 roku każdy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski będzie można zobaczyć na antenach Telewizji Polskiej. W 2023 roku Biało-Czerwonych czekają dwa mecze towarzyskie i przede wszystkim 8 meczów kwalifikacji do EURO 2024, gdzie rywalami grupowymi Polaków są: Czechy, Albania, Wyspy Owcze i Mołdawia.

TVP posiada także prawa do innych ważnych wydarzeń piłkarskich, m.in. do: Ligi Mistrzów, Ekstraklasy czy turnieju o Puchar Króla. TVP Sport pokazuje także mecze reprezentacji U-21, U-20, kobiet i futsalu a także II ligę, Ekstraligę kobiet i Futsal Ekstraklasę.


źródło: media2.pl