Free songs
TV-Cyfrowa

Życie dzieci to telewizor i smartfony

Prawie 92% dzieci w wieku 4-9 lat korzysta z telewizora, niemal 45% z telefonu komórkowego – wynika z danych Badania Założycielskiego.

Tylko 2,1% dzieci w wieku 4-9 lat nie korzysta z żadnego urządzenia do odbioru mediów.

Dzieci głównie korzystają z telewizora (91.9%), z czego aż 55,4% ma dostęp do telewizorów w technologii smart, zapewniającej dużo szerszy dostęp do rozrywki. Drugim w kolejności urządzeniem będącym w użytkowaniu dzieci, jest laptop lub notebook, z którego korzysta 46,1% dzieci. Na trzecim miejscu jest telefon komórkowy wykorzystywany przez 44,7% tej grupy odbiorców Wśród dzieci, korzystających z komórki udział dzieci ze smartfonem wynosi aż 96%.
Konsole do gier wykorzystywane są przez 16,9% dzieci z badanej grupy wiekowej. Dzieci w tym wieku, dosyć powszechnie korzystają z YouTube’a – 60,5% w ciągu ostatnich 30 dni, a także – choć już rzadziej – z VOD (34,6 %) 7,4% najmłodszych słuchała w ciągu ostatnich 30 dni muzyki ze streamingu, a 3,6 % – podcastów.

W świecie wszechobecnych mediów również najmłodsze dzieci mają z nimi częsty kontakt. Nowoczesne urządzenia i technologie są dla nich niezwykle atrakcyjne, gdyż oferują szeroki dostęp nie tylko do rozrywki, ale także do wiedzy. Treści edukacyjne, rozrywka, film, muzyka jest w nich na wyciągnięcie ręki – komentuje Maja Kurzelewska, Dyrektor Departamentu Badań i Analiz


źródło: Krajowy Instytut Mediów / media2.pl