Free songs
TV-Cyfrowa

TVP World już nadaje

Telewizja Polska przyspieszyła debiut swojego anglojęzycznego projektu TVP World. Nowy kanał TVP Word można oglądać wyłącznie w internecie.

W czwartek (18 listopada 2021 roku) nadawanie rozpoczął angielskojęzyczny program informacyjny Telewizji Polskiej – TVP World. Kanał ma nadawać przez 24 godziny i kierowany jest do międzynarodowej widowni.

Początkowo nowy projekt miał ruszyć na początku 2022 roku, jednak z powodu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej zdecydowano się przyspieszyć start. – Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału – powiedział prezes TVP Jacek Kurski, ogłaszając start nowej stacji.

W naszych czasach informacja jest bronią, jesteśmy atakowani informacją i naszą odpowiedzią powinna być informacja: rzetelna, profesjonalna, dobrze zrobiona, ze wspaniałymi prowadzącymi, ze świetną redakcją, w pięknej oprawie graficznej – dodaje Mateusz Matyszkowicz, wiceprezes TVP.

Uruchomiony kanał składa się z informacji i komentarzy.

W ciągu dnia na antenie TVP World emitowane będą także filmy dokumentalne dotyczące obecnej sytuacji na granicy, oraz programy publicystyczne: „Eastern Express”, „Business Arena”, „Future Insight” oraz „The Culture Tribe”.

Za przygotowanie materiałów antenowych odpowiadają: Grzegorz Kuczyński, kierownik Redakcji Serwisów Informacyjnych i Paweł Pietkun, kierownik Redakcji Publicystyki, Reportażu i Dokumentu.

Prezenterami TVP World są m.in.: Donald Arleth, Erika Oley-Trojanowska, Krzysztof Mularczyk, Anna Jabłońska, Karolina Pajączkowska, Jonasz Rewiński i David Kennedy.

Od samego początku nadawania kanał dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej tvpworld.com jednak z blokadą na obszar Stanów Zjednoczonych. Dla widzów z Ameryki oferta TVP World będzie dostępna na kanale TVP Info pomiędzy 1 w nocy i 5 rano czasu polskiego.


żródło: media2.pl