Free songs

TVP Nauka już w październiku

Jesienią 2022 roku Telewizja Polska powiększy liczbę tematycznych kanałów o TVP Nauka.

Telewizja Polska ujawniła datę startu nowego kanału telewizyjnego. TVP Nauka rozpocznie nadawanie 3 października 2022 roku. – To dzięki nam widzowie będą mogli na żywo uczestniczyć w ważnych wydarzeniach naukowych, prezentujących dorobek polskich i światowych naukowców. Na telewizyjnej antenie oraz na naszej stronie w internecie przybliżać będziemy także pasjonujące zagadnienia z jakimi mierzą się badacze w dziedzinach nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, technologii, ekologii, medycyny, nauk o ziemi i nauk społecznych. Będziemy także aktywnymi uczestnikami debaty naukowej. Na antenie TVP Nauka znajdą się filmy dokumentalne, programy popularyzujące wiedzę, będzie też emocjonujący teleturniej naukowy – zapowiada Robert Szaj, dyrektor TVP Nauka.

Z wcześniejszych informacji wynika, że kanał TVP Nauka ma być dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz u operatorów płatnej telewizji.

W internecie jest już dostępny serwis nauka.tvp.pl

Wcześniej TVP Nauka zaprosi widzów do śledzenia na żywo nocy „spadających gwiazd” z pięknego rozgwieżdżonego nieba obserwowanego w Truszczynach, na turystycznym Szlaku Kopernikowskim.

„Noc Perseidów” (piątek, 12 sierpnia, od godz. 20.00 do 22.30 na tvp.pl) będzie pierwszym programem na żywo realizowanym przez TVP Nauka we współpracy z Obserwatorium Astronomicznym w Truszczynach. Co roku na nocnym niebie mamy okazje obserwować deszcze meteorów. Kosmiczne okruchy skalne z wielką prędkością wpadają w ziemską atmosferę zostawiając za sobą świetliste smugi. Najbardziej znanym deszczem meteorów są Perseidy. Możemy je obserwować zazwyczaj od połowy lipca aż do końca sierpnia. Największa aktywność Perseidów przypada między 9 a 14 sierpnia. To właśnie wtedy warto spojrzeć na nocne rozgwieżdżone niebo.


źródło: tvp.pl