Free songs

Rusza 2. kolejka Ligi Mistrzów UEFA

Już dziś, 1 października 2019 we wtorek, rusza 2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. W najciekawszym meczu Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim na czele będzie walczyć o punkty w Anglii z ubiegłorocznym finalistą Tottenhamem Hotspur.

Spurs w pierwszej połowie strzelili dwa gole dobrze grającemu Olympiakosowi, który jeszcze do przerwy zdobył kontaktowego gola, a w drugiej połowie trafił po raz drugi i niespodziewanie zdobył w tym spotkaniu punkt.

Był to dopiero pierwszy mecz od 2010 roku w Lidze Mistrzów, którego Tottenham nie wygrał mimo prowadzenia dwiema bramkami. Do gry w podstawowym po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił kupiony z Lyonu Tanguy NDombele.

W poprzednim sezonie Tottenham wygrał tylko sześć spotkań w LM, przegrał aż trzy z czterech ostatnich meldując się jednak w finale Ligi Mistrzów. U siebie przeciwko niemieckim zespołom Spurs grali jedenaście razy, wygrali aż osiem spotkań, a przegrali tylko dwukrotnie.

Zgodnie z przewidywaniami Bayern nie miał większych problemów z pokonaniem rywala z Serbii: w całym meczu oddał 10 celnych strzałów na bramkę, do przerwy prowadził 1:0 i ostatecznie wygrał 3:0.

Była to już 16 wygrana Bayernu w meczu otwierającym rywalizację grupową w Lidze Mistrzów.

106 mecz w Lidze Mistrzów dla Bayernu zagrał Thomas Muller, który wyprzedził Philippa Lahma stając się samodzielnym liderem tej klasyfikacji w zespole.

Bayern jest niepokonany w ostatnich dziewięciu spotkaniach wyjazdowych w Lidze Mistrzów, sześć z nich wygrał. Przed remisem z Liverpoolem w ⅛ LM w poprzednim roku strzelał przynajmniej dwie bramki w każdym spotkaniu. Przeciwko angielskim klubom ma bilans sześciu wygranych i ośmiu porażek w 23 meczach, ale wygrał cztery z ostatnich pięciu meczów w Londynie.