Free songs

Nie tylko prezentacje i szkolenia

XVII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2019 odbyły się w dniach 13-15 marca w EXPO XX I w Warszawie. Targi skierowane były do producentów i użytkowników sprzętu niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz systemów alarmowych i rozwiązań umożliwiających instalację przewodów elektrycznych w nowoczesnych budynkach.


Hale i stoiska wystawowe odwiedziło 2000 specjalistów – inżynierów budownictwa, inżynierów elektryków, inspektorów nadzoru oraz instalatorów.

Konferencje, szkolenia i warsztaty od lat są integralnym elementem tej imprezy. Najważniejsze wydarzenie to cykl szkoleń dla projektantów instalacji elektrycznych oraz wyższej kadry menadżerskiej odpowiedzialnej za nadzór, wykonawstwo, inwestycje oraz eksploatację instalacji w różnego typu obiektach organizowany wspólnie z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa.

Targi to także wystawa nowych technologii i osiągnięć polskiej branży elektrotechnicznej, pokaz innowacyjnych rozwiązań oraz wystawa pojazdów z napędem elektrycznym.

W trakcie uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2019, Targów ELEKTROTECHNIKA 2019 i Wystawy TELETECHNIKA 2019 nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Osobowość roku 2018.

Tym razem laureatami zostali:

W kategorii nauka: Marcin Hołub – doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym, profesor nadzwyczajny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Aktywny badacz i członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Działa na szczeblu regionalnym, krajowym i europejskim. Wspiera młodzież działającą w SEP – aktywnie wspierając przygotowania prezentacji na Sympozjum „Młodzi. Technika. Przemysł”, a także na Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka.


W kategorii gospodarka: Tomasz Kaczor – inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej. Współzałożyciel fi rmy TM Technologie, jednego z wiodących europejskich producentów systemów oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. Prezes Zarządu Spółki Klaster Inteligentnego Oświetlenia. Twórca i współtwórca wielu rozwiązań, które uzyskały ochronę prawną zarówno w Polskim Urzędzie Patentowym, jak i Europejskim Urzędzie Patentowym. Przykład przedsiębiorcy, który pokazał, że produkując w Polsce, można nie tylko dorównać, ale i prześcignąć największych graczy, osiągnąć sukces na miarę europejską.

W kategorii otoczenie biznesu: Krystyna Rosłan-Kuhn – Absolwentka Politechniki Warszawskiej, ekspert Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ekspert międzynarodowy. Od 2013 roku jest członkiem Komitetu Regulacji i Spektrum World-DAB, a od 2015 członkiem Zarządu tej organizacji. WorldDAB to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz wdrażania radiowej emisji cyfrowej na świecie. Reprezentuje KRRiT w międzynarodowych organizacjach działających na rzecz ułatwień dostępu do mediów i multimediów dla osób niepełnosprawnych. Organizatorka i współorganizatorka wielu konferencji związanych z cyfryzacją radiofonii i telewizji. Znana w środowisku ze swego zaangażowania w implementację i popularyzację radiofonii i telewizji cyfrowej, niekwestionowany autorytet w branży.

Teletechnika - III miejsce

Odnotujmy, że jedną z nagród za innowacyjne rozwiązania odebrala warszawska firma DIOMAR, kierowana od lat przez Wojciecha Sosińskiego. (jk)


źródło: Tele Pro Nr 4/2019(95) s. 22-23