Free songs
TV-Cyfrowa

Kanały AXN przejęte przez Antenna Group

Antenna Group przejmuje portfolio Sony Pictures Television Network w Europie Środkowo-Wschodniej. Właściciela zmieniają 22 kanały płatnej telewizji (m.in. AXN) oraz dwa serwisy OTT na 12 rynkach.

Kontynuując swój rozwój, międzynarodowa grupa medialna Antenna, prowadząca inwestycje i działalność w Amerce Północnej, Europie oraz Australii, porozumiała się z Sony Pictures Television w sprawie zakupu kanałów płatnej telewizji AXN, Sony i Viasat w Europie Środkowo-Wschodniej oraz usług na żądanie w ramach dużej inwestycji w regionie.

Antenna Group nieustająco poszukuje możliwości inwestycji w sektorze medialnym na całym świecie, region Europy Środkowo-Wschodniej pozostaje dla nas ważnym celem. Inwestujemy w tym regionie od ponad 20 lat, starając się zapewnić lokalnie najlepsze programy rozrywkowe i informacyjne. To przejęcie jest kolejnym krokiem w tym kierunku, jednocześnie otwierającym perspektywę dalszego wzrostu na tych rynkach – mówi Theodore Kyriakou, Dyrektor Generalny Antenna Group

Zawierając umowę obejmującą wiele rynków i kanałów, Antenna Group umacnia swoją pozycję lidera w regionie z potencjałem do dalszego zwiększania swojego udziału w rynku mediów w Europie Środkowo-Wschodniej, w ramach realizacji celu dotarcia do ponad 100 milionów odbiorców.

Nowo nabyte kanały rozrywkowe i usługi na żądanie osiągają 90 proc. penetracji rynku płatnej telewizji z ponad 24 mln abonentów na 12 terytoriach: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna i Czarnogóra.

Cieszę się, że mogę powitać w Antenna Group zespoły Sony Networks w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie. Razem wznowimy nasze starania na rzecz zapewnienia rozrywki rzeszom fanów, którzy zaufali AXN i Viasat, a tym samym potwierdzimy naszą pozycję jako preferowanego partnera dostarczającego treści dla operatorów płatnej telewizji i reklamodawców, którzy podzielają nasze ambicje rozwijania rynku płatnej telewizji w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Adam Theiler, Dyrektor Generalny Pay TV Antenna Group B.V.

22 kanały, które obejmują marki AXN i Viasat, zapewniają atrakcyjną oryginalnych produkcji i międzynarodowych programów produkowanych przez największe studia, w tym Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros, NBC Universal, Disney i eOne, które mają lojalnych, oddanych fanów z silnym przywiązaniem do marki. Antenna Group będzie dążyć do rozszerzenia oferty kanałów, dostarczając wiadomości i rozrywkę, w tym światowej klasy treści wyprodukowane przez studia, a także produkcje lokalne, jednocześnie skutecznie zwiększając oglądalność i maksymalnie wykorzystując potencjał w zakresie dystrybucji. Antenna Group zapowiada, że będzie szukać dalszych możliwości inwestycyjnych w firmy produkujące treści, kanały telewizyjne i serwisy OTT w tym regionie.

Antenna Group jest międzynarodową, organizacją mediową dostarczającą treści i tworzącą kontent rozrywkowy, która posiada i zarządza zróżnicowanym portfolio globalnych aktywów medialnych na wielu platformach: Telewizja, OTT, radio, platformy cyfrowe, muzyka, branża wydawnicza i edukacja, w Europie, Ameryce Północnej i Australii.

Antenna była jednym z pierwszych inwestorów w Facebooka, Twittera i Spotify.

Grupa Antenna posiada szerokie portfolio inwestycji w media, w tym m.in. inwestycje w The Raine Group, VICE Media oraz kultową firmę produkującą filmy i programy telewizyjne Imagine Entertainment. Z globalną widownią przekraczającą 150 milionów odbiorców, Antenna Group kontynuuje ekspansję na nowe rynki, wykazując potencjał do znaczącego wzrostu.


żródło: media2.pl