You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEON

W niedzielę świętujemy awans na Mundial

W niedzielę o godz. 18:00 reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w eliminacjach do Mundialu 2018 w Rosji przeciwko reprezentacji Czarnogóry. Aby awansować wystarczy, że nie przegramy lub Dania, która jest obecnie na drugim miejscu w grupie, nie wygra u siebie z Rumunią.

Polska

Wszelkie obawy o mecz na trudnym terenie w Armenii okazały się płonne.

Drużyna Adama Nawałki strzeliła gola już w trzeciej minucie i choć do przerwy także gola straciła to jednak wtedy miała już try strzelone, a w drugiej połowie powtórzyła ten wynik i wygrała 6:1. Polacy wygrali, ale drugi warunek ich natychmiastowej kwalifikacji do mundialu nie został spełniony: Dania wygrała z Czarnogórą jednak Biało-Czerwoni nadal są najbliżej pierwszego miejsca, by je zająć wystarczy im u siebie nie przegrać z Czarnogórą.

Trzy gole Roberta Lewandowskiego dają mu w sumie 50 trafień w reprezentacji, napastnik Bayernu pobił zatem wynik Włodzimierza Lubańskiego.

Niespodzianką w czwartkowym spotkaniu była nie tylko bramka rezerwowego w tym spotkaniu Rafała Wolskiego, ale również występ w pierwszym składzie Wojciecha Szczęsnego kosztem Łukasza Fabiańskiego. Na lewej obronie pod nieobecność Jędrzejczyka i Rybusa zagrał Bereszyński.

Skład Polski:

Łukasz Fabiański (Swansea), Łukasz Skorupski (Roma), Wojciech Szczęsny (Juventus), Przemysław Tytoń (Deportivo), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Thiago Cionek (Palermo), Kamil Glik (Monaco), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion), Karol Linetty (Sampdoria), Maciej Rybus (Lokomotiv Moskwa), Paweł Wszołek (Q.P.R.), Piotr Zieliński (Napoli), Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Łukasz Teodorczyk (Anderlecht), Kamil Wilczek (Broendby), Mariusz Stępiński (Chievo Verona).

Czarnogóra

Ekipa z Bałkanów zagrała w meczu domowym z Danią słabo.

Oddała tylko jeden celny strzał na bramkę rywala, a przegrała 0:1 po trafieniu Eriksena już w 16 minucie spotkania i była to już trzecia porażka Czarnogórców w tych eliminacjach, a druga u siebie.

Czarnogóra definitywnie straciła szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie

Ale może jeszcze skończyć rozgrywki na drugim miejscu jest to jednak mało prawdopodobne, bo by tak się stało Czarnogóra musiałaby wygrać na wyjeździe z Polską, a Dania przegrać u siebie z Rumunią.
Ogromnym problemem dla Czarnogórców jest zaś to, że już w 20 minucie meczu z Danią z powodu urazu musiał zejśc Stevan Jovetic, który może nie być gotowy do gry w niedzielę. Zawodnika Monaco zastąpił Luka Djordjevic, zawodnik dwie klasy gorszy od Jovetica. Ofensywa Czarnogóry wygląda również słabo bez Beciraja z powodu kontuzji nie gra w składzie, a zastępuje go Mugosa, który dotąd w 16 meczach strzelił tylko jedną bramkę w kadrze.