You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONUKE: Jak odbierać w domu naziemną telewizją cyfrową ?

Co zrobić, żeby odbierać sygnały naziemnej telewizji cyfrowej? - to podstawowe pytanie, na które odpowiada nowy portal uruchomiony przez UKE. Telewizja analogowa zacznie znikać już w listopadzie.

Na początek sondaż znaleziony w portalu Cyfrowapolska.org. Co oznacza skrót NTC? Odpowiedzi: naziemna telewizja cyfrowa, Nowy Tercet Egzotyczny, to nazwa jakiejś choroby. Z pierwszą zgadza się ponad 82 proc. internautów.

- Świadomość Polaków dotycząca naziemnej telewizji cyfrowej rośnie. Niemniej jednak wciąż nie wszyscy wiedzą, że wkrótce zniknie sygnał analogowy i nie mają pojęcia, jak sobie z tym poradzić i jak przejść na sygnał cyfrowy - mówi Piotr Dziubak, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W portalu można znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania, ale także relacje osób, które już zainstalowały u siebie telewizję cyfrową. Znajdziemy tu też harmonogram wyłączania telewizji analogowej. I tak do 7 listopada zniknie sygnał analogowy w Zielonej Górze i Żaganiu, potem w Gdańsku, Iławie i Poznaniu. Do 23 lipca 2013 r. wyłączone zostaną wszystkie pozostałe miejscowości.

Telewizja analogowa znika zgodnie z ustaleniami międzynarodowymi. Jej sygnał zostanie ostatecznie wyłączony 17 czerwca 2015 r. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej będzie darmowy, ale tak jak dotychczas trzeba będzie płacić abonament.

Wg jednego z czytelników Artek:

Ciekawym pomysłem jest (zwłaszcza w wioskach lub przynajmniej kilka domów blisko siebie) jest złożenie się na antenę kierunkową + multiswitch (na 16 telewizorów nie są drobie ) + kable . Wtedy sąsiadom odpada zmartwienie typu jaką antenę kupić , jak ustawić itp. Podłącza się tylko Set-Top-Box lub telewizor pod multiswitcha i to działa. Obecnie odbieram MUX 2 i MUX 3 i widzę, że takie rozwiązanie zdaje egzamin.

Red: Polecam multiswitche firmy WISI Communications. Dobra oferta, profesjonalny sprzęt, który nie padnie po miesiącu.
Informacje na www.wisi.pl

źródło: 

satelitarnetv / gazeta.pl