You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTwarowski i Smokowski w nowym radio ZapinamyPasy.pl

W czwartek, 1 lutego 2018 roku, nadawanie rozpoczęło nowego radio internetowe dla kibiców ZapinamyPasy.pl.

Nazwa nie jest przypadkowa. "Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy" - tymi słowami Andrzej Twarowski rozpoczynał komentowanie meczów ligi angielskiej w Canal+, co stało się znakiem rozpoznawczym komentatora.

Docelowo do projektu dołączą także Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski, byli czołowi dziennikarze Canal+.

Na razie jednak, do końca maja 2018 roku, obowiązuje ich zakaz konkurencji.

Pierwszą audycję w nowej stacji poprowadzili Michał Gąsiorowski - redaktor naczelny oraz jego zastępca Mikołaj Kruk.

ZapinamyPasy.pl to nie tylko radio, ale także wideo i platforma, która będzie skupiała kibiców. Jeżeli ktoś nie może śledzić jakiś wydarzeń sportowych w telewizji, to jest skazany na relacje tekstowe w internecie. My chcemy być trzecią droga, dla tych, którzy są w podróży czy na wakacjach i nie mogą czegoś oglądać a chcieliby wiedzieć co się dzieje. Chcemy dostarczać kibicom wszystkich informacji, które są im potrzebne - mówi Michał Gąsiorowski, redaktor naczelny projektu.

Programy na żywo mają być nadawane między 7 a 23.

W godzinach nocnych dominować będzie muzyka. Głównymi elementami ramówki będą codzienne pasma: poranne (7-10), popołudniowe (16-19) oraz wieczorne (19-23). Z kolei główną pozycją weekendowej ramówki ma być pasmo "Multilive: (13-23) z relacjami na żywo w z różnych wydarzeń sportowych. Główne pasmo będą prowadzić m.in. Michał Gąsiorowski, Mikołaj Kruk, Mateusz Ligęza, Artur Kwiatkowski, Mateusz Juza czy też Michał Kornacki.

W ramówce znajdą się także programy tematyczne.

Podczas konferencji prasowej zapowiedziano, że hitem ma być duży, poniedziałkowy program piłkarski "Ekstra Team". Dla kibiców piłki nożnej przygotowano także podsumowujące weekend na boiskach "Magazyn Ekstraklasy" oraz "Magazyn lig zagranicznych". W ramówce znajdą się także m.in. "Magazyn NBA" (Mateusz Ligęza), "Moto" (Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski), "E-Sport" (Łukasz Chmiel), "Druga strona odpowiada" (Tomasz Zieliński), magazyn sztuk walki (Kuba Witkowski), magazyn tenisowy (Marek Furjan i Leszek Sidor czy też magazyn o sportach amerykańskich (Witold Cebulewski).

Nową stację radiową można słuchać na zapinamypasy.pl, gdzie można zapoznać się z aktualną ramówką oraz ciekawymi newsami ze świata sportu. W Przygotowaniu są także aplikacje mobilne na system Android oraz iOS.źródło: 

media2.pl