You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTVP Info w HD

Od czwartku (28 grudnia 2017 roku) informacyjny kanał TVP Info jest nadawany w standardzie HD.

Jak informuje nadawca, właśnie zakończył się etap dostosowania kanału TVP Info do nadawania w wysokiej rozdzielczości obrazu (High Definition).

Podniesienie jakości do poziomu HD było według mnie koniecznością, ale zarazem oczywistym krokiem. Zależy mi, aby widzowie TVP Info mogli oglądać najważniejsze wydarzenia nie tylko pokazane ciekawie i atrakcyjnie - co znajduje potwierdzenie we wzrostach oglądalności tego kanału - ale także w najwyższej możliwej jakości. Jestem dumny, że udało się nam doprowadzić do tego w roku, w którym kanał TVP Info obchodzi swoje 10 urodziny - mówi Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski.

Informacyjny kanał Telewizji Polskiej w jakości HD jest już dostępny w ramach trzeciego multipleksu naziemnej telewizji (DVB-T) na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) jako kanał FTA, jak i u operatorów kablowych i satelitarnych na terenie całego kraju.źródło: 

TVP Polska