You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTV Trwam bez cyfrowej koncesji.

Szef Radia Maryja chce umieścić kanał TV Trwam w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na takie rozwiązanie nie godzi się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nie oznacza to jednak - jak podają niektóre media i politycy - że dalsze nadawanie TV Trwam jest zagrożone.

- Kochani, jeśli nie otrzymamy miejsca na multipleksie, zostanie zlikwidowana jeszcze jedna możliwość na ewangelizację - apeluje na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk.

Obecnie TV Trwam dostępna jest za pośrednictwem anteny satelitarnej oraz w sieciach kablowych oraz Internecie. Jednak ojciec Tadeusz Rydzyk chce jeszcze bardziej powiększyć zasięg swojej stacji, by TV Trwam była także dla wszystkich w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), która coraz bardziej dostępna jest dla Polaków (obecnie uruchomiono trzy multipleksy).

Wcześniej fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, wraz z innymi nadawcami (m.in. TVN Meteo, iTV, Tele5, Superstacja czy Orange Sport Info) brała udział w konkursie na miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej, ale przegrała. Wyłoniono czterech zwycięzców (Eska TV, Polo TV, TTV, ATM Rozrywka), bo tylko tyle było wolnych miejsc w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Przedstawiciele KRRiT tłumaczą, że w konkursie brano pod uwagę różnorodność oferty programowej oraz - co najważniejsze - finansowe zapewnienie przedsięwzięcia.

Przy okazji tej informacji warto sprostować jeszcze jeden fakt. Media za Rzeczpospolitą błędnie informują, że TV Trwam z powodu braku koncesji nie będzie dostępna m.in. w kablówkach. Wyjaśnijmy, że TV Trwam nie otrzymała jedynie koncesji na nadawanie cyfrowe drogą naziemną. Nic nie zmienia się jednak w dotychczasowej koncesji dla TV Trwam i stacja nadal będzie dostępna dla widzów jak dotychczas (przez satelitę oraz kablówki).

Od kilku dnia na antenie Radia Maryja emitowane są apele, w których zbieranie podpisów pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przydzielenia miejsca na multipleksie.

"Dlatego wszystkich, którym zależy na wolności, pluralizmie i demokracji w naszej Ojczyźnie prosimy o pomoc w uzyskaniu koncesji na miejsce na multipleksie. Prosimy bardzo o zbieranie podpisów wśród wszystkich ludzi dobrej woli pod pismami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tej sprawie (...) Prosimy bardzo gorąco o modlitwę, aby nikt w Ojczyźnie nie był wykluczany i dyskryminowany, także Radio Maryja, TV Trwam i inne dzieła z nim związane, wyrosłe przy Radiu Maryja" - apeluje ojciec Tadeusz Rydzyk.

źródło: 

media2.pl