You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTelewizja Polska zarobiła na Mundialu 10 mln zł

Jacek Kurski ogłosił, że Telewizja Polska zarobiła na Mundialu 2018 około 10 mln zł netto. Sporym zainteresowaniem cieszyły się transmisje w internecie.

Bardzo miło mi poinformować, że Mundial okazał się wielkim sukcesem Telewizji Polskiej, zarówno pod względem rekordowej oglądalności, jak i pod względem przychodów. Kibice zagłosowali pilotami - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

Dzięki sprzedaży Mundialu wg własnej metodologii TVP osiągnęła wyniki sprzedaży wyższe o blisko 50 procent, niż możliwe byłyby do uzyskania wyłącznie przy sprzedaży pakietowej opartej o dane Nielsena. Jeślibyśmy odnieśli taką samą metodologię do ostatnich sześciu lat to TVP mogłaby teoretycznie osiągnąć przychody wyższe o nawet 2,4 mld zł.

Telewizja Polska zarobiła na Mundialu 2018 około 10 mln zł netto.

W sumie TVP wyemitowała prawie 900 godzin transmisji Mundialu, z czego ponad 50 procent, to były transmisje live. 64 mecze, wszystkie w antenach otwartych - w TVP1 i TVP2, oferta programowa TVP Sport poświęcona tylko temu wydarzeniu, dodatkowo mecze w jakości 4K w nowym kanale TVP 4K - tak wyglądały Mistrzostwa Świata w Piłce w Telewizji Polskiej.

Telewizja Polska odniosła sukces oglądalności Mundialu 2018 w internecie.

Mamy do czynienia z sukcesem, który wyznacza zupełnie nową epokę w dziedzinie online - skomentował Członek Zarządu TVP, Maciej Stanecki - Ponad 0,5 mln ludzi oglądających transmisję to wartość niespotykana. Zanotowaliśmy wzrost liczby użytkowników o ponad 40 procent we wszystkich serwisach internetowych, nie tylko sportowych, ale i informacyjnych. Znakomitą ilość widowni stanowili nowi użytkownicy. Jesteśmy przekonani, że ci widzowie z nami zostaną - podkreślił Maciej Stanecki.

TVP osiągnęła wzrost liczby użytkowników na wszystkich serwisach o 2,37 mln, łącznie było to 8,11 mln użytkowników. W serwisach TVP użytkownicy wygenerowali 120,93 mln odsłon. Najdłuższy średni czas na użytkownika - 42 minut i 52 sekund. Dzienny rekord strony sport.tvp.pl padł 19 czerwca, było to 1,5 mln unikalnych użytkowników i 12 mln odsłon.

Stronę mundialową odwiedziło 7,8 mln użytkowników, którzy wygenerowali 55,9 mln odsłon, 59,7 mln odtworzeń materiałów wideo i 14,7 mln odtworzeń transmisji meczów (desktop, mobile, aplikacje).

Rekord oglądalności transmisji padł podczas meczu Polska - Senegal we wszystkich kanałach (strona, aplikacje mobilne TVP Sport i TVP VOD).

Obejrzało go blisko 600 tys. użytkowników. Niemal równie ogromnym zainteresowaniem cieszył się mecz Japonia - Polska (580 tys. użytkowników). To dwukrotnie lepsze wyniki od dotychczasowych rekordowych - transmisji konkursu drużynowego podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (295 tys.) i towarzyskiego meczu Polska - Holandia z 2016 roku z komentarzem "Izaka" i Macieja Iwańskiego (300 tys.). To najlepiej oglądane transmisje w historii Polskiego internetu!źródło: 

media.pl / TVP