You are here:

Ukraina

Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTelewizja bez granic na Ukrainie

W Użgorodzie, mieście położonym w zachodniej części Ukrainy, przy granicy ze Słowacją, odbyła się konferencja pod tytułem „Poznajemy siebie nawzajem - telewizja bez granic”. Ten medialny projekt został rozpoczęty w kwietniu zeszłego roku w ramach programu współpracy transgranicznej ENPI Węgier-Słowacji-Rumunii-Ukrainy.

Ukraiński regulator medialny Narodowa Rada zlecił operatorowi Zeonbud, by ten na własny koszt wybrał i wprowadził system dostępu warunkowego do kodowania sygnału telewizyjnego w czterech krajowych multipleksach (MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5) naziemnej telewizji cyfrowej. Jednocześnie Zeonbud musi trzymać się warunków udzielonej licencji na obsługę tych mux-ów, by zapewnić mieszkańcom Ukrainy darmowy dostęp do 32 kanałów telewizyjnych.

W projekcie budżetu Ukrainy na rok 2012 określono imponującą sumę pieniędzy na zakup odbiorników cyfrowej telewizji naziemnej dla najuboższych. Na ten cel planuje się wydać 350 mln hrywien. Rada Najwyższa Ukrainy chce, aby był duży popyt na nowy format emisji programów telewizyjnych.

Strony