You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEON

Piszczek kontra Ronaldo i Lewy kontra Neymar

Przed nami 2 kolejka grupowej fazy Ligi Mistrzów. Głównymi wisienkami na torcie będą oczywiście potyczki Borussii Dortmund z Realem Madryt oraz PSG z Bayernem Monachium.

Borussia Dortmund vs Real Madryt

Drużyna Petera Bosza kiepsko zaczęła rozgrywki grupowe w Lidze Mistrzów.

Już po 15 minutach przegrywając z Tottenhamem 0:2 i choć później miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki ostatecznie przegrała 1:3 z mającym problemy u siebie zespołem z Anglii. Ładnego gola przeciwko Spurs strzelił Andrij Jarmołenko, który w spotkaniu z Realem debiutował w Borussii, został sprowadzony jako zastępstwo dla sprzedanego do Barcelony Dembele. W Lidze Mistrzów zadebiutowali były obrońca Hoffenheim Jeremy Toljan i młody Francuz Dan-Axel Zagadou. W dwóch spotkanaich domowych Borussia w lidze jeszcze nie straciła gola strzelajac rywalom aż siedem co pokazuje, ze zespół pod wodza byłego trenera Ajaxu wraca do właściwej dyspozycji, mimo tego że kilku podstawowych zawodników nie może grać z powodu kontuzji. Borussia gra z Realem po raz piąty w sześciu ostatnich edycjach Ligi Mistrzów. Drużyna z Dortmundu na razie jest u siebie niepokonana: wygrała z ekipą Królewskich trzy spotkania i tyle samo zremisowała. Ogólnie w dwunastu spotkaniach przeciwko zespołom hiszpańskim w Dortmundzie Borussia doznała tylko dwóch porażek (ostatniej w 2010 roku z Sevillą), wygrała siedem spotkań i trzy zremisowała.

Drużyna Zidane'a w pierwszym spotkaniu trafiła na zdecydowanie najłatwiejszego w grupie rywala, który w spotkaniu na Santiago Bernabeu oddał tylko jeden celny strzał na ich bramkę i przegrał 0:3.

Spotkanie z APOEL-em było pierwszym od dłuższego czasu meczem Cristiano Ronaldo, który został zawieszony na kilka spotkań po Superpucharze Hiszpanii. Portugalczyk strzelił w tym meczu jednego gola. Już w 25 minucie spotkania z boiska musiał zejść Mateo Kovacic, który doznał kontuzji. Real zaczął sezon w imponującym stylu, ale w lidze zgubił punkty już w dwóch spotkaniach jednak ostatnio w trudnym spotkaniu na Anoeta, grając m.in bez Ronaldo, Marcelo i Benzemy pokonał trudnego rywala 3:1 wracając na właściwy szlak w La Liga. Real nie wygrał jeszcze spotkania z Dortmundzie, ale w sześciu spotkaniach z Borussią u siebie również nie przegrał zaliczając cztery wygrane. W wyjazdowych spotkaniach przeciwko zespołom niemieckim Real przegrywał aż 19 razy (ostatnim razem w 2016 roku z Wolfsburgiem, pomimo tego wyeliminował Wilki i zdobył trofeum), wygrywał zaś tylko pięciokrotnie w 31 spotkaniach.

PSG vs Bayern Monachium

Paryżanie w pierwszym spotkaniu nie zdominowali rywala tak mocno.

Zanotowali sześć strzałów celnych przy czterech Celticu i 60% posiadania piłki jednak byli bardzo skuteczni, w pierwszej połowie strzelili trzy gole, a w końcówce meczu dołożyli jeszcze dwa. Dwa gole strzelił w tym meczu najskuteczniejszy jak dotąd w drużynie Cavani, a w swoim pierwszym spotkaniu w PSG w Lidze Mistrzów podanie Neymara wykorzystał Kylian Mbappe. Brazylijczyk otworzył wynik już w 19 minucie. Paryżanie na razie w lidze grają bezbłędnie, a w sześciu spotkaniach zdobyli aż 21 bramek i z pewnością powalczą w tym sezonie o rekord z rozgrywek 15/16 kiedy zdobyli aż 107 goli. U siebie w poprzednim sezonie PSG nie wygrało jednak aż dwóch spotkań w fazie grupowej. PSG wygrywało z Bayernem każde z trzech dotychczasowych spotkań na własnym stadionie, ale ostatnie miało miejsce w 2000 roku. W sześciu meczach przeciwko drużynom z Bundesligi u siebie PSG jeszcze nie przegrało, odniosło pięć zwycięstw, a zremisowało tylko z Borussią Dortmund w 2010 roku.

Przeciętny na początku sezonu zespół Bayernu Monachium prowadził z Anderlechtem od 12 minuty.

Ale grając z osłabionym po czerwonej kartce rywalem miał problemy ze strzeleniem kolejnych bramek co uczynił dopiero w drugiej połowie wygrywając cały mecz 3:0. Zwycięstwem z Anderlechtem Bayern niezbyt efektownie odpowiedział na krytykę po niespodziewanie przegranym spotkaniu z Hoffenheim 0:2. Dobre spotkanie rozegrał Joshua Kimmich, który do bramki w 90 minucie dorzucił asystę przy bramce Thiago. W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów w fazie grupowej Bayern przegrał aż dwa spotkania: nie tylko pierwsze z Atletico na Vicente Calderon, ale także to z Rostovem. W fazie pucharowej Monachijczycy wygrywali zarówno z Arsenalem jak i z Realem Madryt, który potrzebował trzech bramek w dogrywce by awansować do półfinału rozgrywek. Bayern we Francji grał w europejskich pucharach czternaście razy i prócz trzech porażek na Parc des Prinsce przegrał jeszcze trzy spotkania. Jednocześnie Bayern wygrał aż trzy ostatnie spotkania we Francji (ogólnie pięć), a ostatnio przegrywał w Champions League w Bordeaux 1:2.