You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONNowoczesna sieć Plusa

Budowanie nowoczesnej sieci, treści wideo w urządzeniach mobilnych, uproszczenie struktury, możliwa współpraca z Vodafone - zapowiada w wywiadzie dla Parkietu Zygmunt Solorz-Żak, obecny prezes komórkowej sieci Plus.

- Zmieniamy tę firmę, wprowadzimy nową technologię i usługi LTE , budujemy nowoczesną sieć - zapowiada na łamach dziennika Parkiet Zygmunt Solorz-Żak.

Obecnie nowy właściciel Plusa dąży do uproszczenia procesów zarządzania oraz uproszczenia struktury spółki, która do tej pory była "bizantyjska". Z kolei informacje o zmniejszeniu zatrudnienia o 1,4 tys. osób szef Plusa uważa za spekulacje. Na razie zmiany w tym zakresie rozpoczęto od zarządu i dyrektorów, a struktura zatrudnienia ma być podobna do innych spółek branży.

W wywiadzie Zygmunt Solorz-Żak zdradził także kilka planów. Zapowiedział, że w najbliższych tygodniach Polkomtel stanie się pośrednim właścicielem NFI Midas, do którego należy m.in. operator bezpłatnego internetu Aero2. Będzie także zacieśnianie współpracy między Plusem i Cyfrowym Polsatem. Na razie przede wszystkim w zakresie telewizyjnego kontentu Polsatu, który znajdzie się w smartfonach i tabletach,których sprzedaż ma być coraz większa.

Szef Plusa zapowiada, że nie będzie na razie wspólnej oferty Plusa i Cyfrowego Polsatu. - Ale możliwe są już np. wspólne akcje promocyjne. W każdym razie przejęcie Polkomtelu nie wpłynie istotnie na biznesy pozostałych moich spółek. Jeśli już - to pozytywnie. Chcemy oferować usługi i produkty LTE i HSPA+ w obydwu sieciach, to jest nasz cel - zapowiada na łamach dziennika Parkiet szef Plusa. Obecnie z internetu LTE korzysta już kilkadziesiąt tysięcy klientów.

Z wywiadu wynika także, że nowy właściciel na razie nie ma także planów wprowadzenia Polkomtela na giełdę. Niewykluczone jest natomiast przejęcie Ipla.tv przez Grupę Cyfrowy Polsat, ale jeszcze żadna decyzja w tej sprawie nie została podjęta.

Zygmunt Solorz-Żak zapowiedział także o możliwości współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Vodafone, który przed przejęciem Plusa był mniejszościowym udziałowcem Plusa. Obecnie strony prowadzą rozmowy w tej sprawie.

- Możliwości są różne: od oferty tanich połączeń międzynarodowych dla klientów Plusa przez sieć Vodafone porównywalnej z tą, jaką ma dziś dla swoich klientów np. T-Mobile, poprzez np. wspólne zakupy urządzeń - zapowiada Zygmunt Solorz Żak

źródło: 

media2.pl