You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONBBC iPlayer (Global) (ENG)

BBC wprowadza międzynarodową wersję usługi iPlayer. Na początek jest ona dostępna w 11 krajach Europy Zachodniej jako aplikacja na tablet iPad.

iPlayer to uruchomiona pod koniec 2007 roku w Wielkiej Brytanii usługa pozwalająca na darmowe pobieranie i oglądanie w przekazie strumieniowym programów emitowanych na antenach BBC w ciągu ostatniego tygodnia.

Globalna wersja iPlayera będzie działać na nieco innych zasadach. Użytkownicy będą mieli dostęp do jednej funkcji niedostępnej dla Brytyjczyków, a mianowicie możliwości pobierania treści i oglądania ich w trybie offline. Będą także mogli oglądać archiwalne programy BBC.

Aplikacja iPlayer na iPada, za którą odpowiada BBC Worldwide (komercyjne ramię BBC), jest obecnie dostępna dla posiadaczy tabletów z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Irlandii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii i Szwajcarii. Miesięczna subskrypcja kosztuje 6,99 euro, a roczna - 49,99 euro.

Programy są podzielone na osiem kategorii: News Specials & Documentaries, Entertainment, Drama, Comedy, Science & Nature, Family & Kids, Music & Culture oraz Lifestyle.

BBC planuje rozszerzenie dostępności aplikacji także na inne światowe rynki. Następne w kolejności są USA, Kanada i Australia, gdzie iPlayer ma się pojawić jeszcze w tym roku. Inne kraje muszą poczekać do roku 2012.

źródło: media2.pl