You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONMinister Boni zapowiada nowy CWU ?

Do połowy roku powinien zostać utworzony elektroniczny Centralny Wykaz Ubezpieczonych, który pozwalałby na wymianę danych pomiędzy NFZ a ZUS - zapowiedział w TVN24 Michał Boni, minister cyfryzacji i administracji.

Minister nie wyjaśnił, jakie zmiany mają być wprowadzone do obecnie działającego CWU. Jak powiedział Michał Boni dostęp do CWU mają mieć wszystkie placówki służby zdrowia. W wywiadzie w TVN 24 minister powiedział też, że zostaną stworzone warunki, by małe przychodnie miały komputery.

Jak zapowiedział minister Boni do 20 stycznia powstanie zarys zmian w ustawie o świadczeniach zdrowotnych, a sam system CWU ma zacząć działać od 1 lipca. – System pozwoli na wymianę danych między NFZ a ZUS i dostęp do systemu we wszystkich placówkach zdrowia – powiedział Boni.

Obecnie Centralny Wykaz Ubezpieczonych działający w Narodowym Funduszu Zdrowia od 2004 jest zasilany danymi m.in. przez ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazuje do CWU co tydzień dane o nowych i wykreślonych ubezpieczonych. Raz w miesiącu przekazywane są dane o opłaceniu składek przez ubezpieczonych.

źródło: 

TVN24 / ZUS / NFZ / cyfrowa-polska.pl