You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONMateriały wideo TVP w serwisach PAP

W ramach współpracy między PAP a TVP materiały wideo telewizji będą udostępniane w serwisie wideo Polskiej Agencji Prasowej.

Sądzimy, że i PAP, i TVP będą w stanie pokazać, że synergia technologiczna, redakcyjna i biznesowa pomiędzy Mediami Narodowymi jest możliwa i przynosi korzyści - powiedział podczas konferencji prasowej 12 września prezes PAP Artur Dmochowski.

Tłumaczył, że dzięki wspólnej platformie wideo PAP i TVP, redakcje korzystające z serwisu będą mogły znacznie zmniejszyć koszty związane z produkcją własnych materiałów wideo, a użytkownicy Internetu otrzymają szerszy dostęp do relacji z bieżących wydarzeń. - Sądzimy, że skorzysta na tym cały rynek medialny - ocenił.

Zdaniem Artura Dmochowskiego zmiany przyniosą także korzyści dla PAP i TVP.

Skorzystamy obustronnie: telewizja uzyska szerszy dostęp do użytkowników, będą również korzyści komercyjne, ponieważ te materiały będą opatrzone reklamami, a zatem będziemy z telewizją dzięki temu mieć dodatkowy przychód - wskazywał.

Członek Zarządu TVP Maciej Stanecki wskazywał, że współpraca między PAP a TVP jest także "bardzo dobrym początkiem" do powstania wspólnego portalu Mediów Narodowych.

Zapowiedział, że Telewizja Polska będzie dostarczać klientom serwisu wideo PAP kilkadziesiąt materiałów dziennie i ponad tysiąc materiałów wideo miesięcznie. W serwisie PAP znajdą się fragmenty głównych programów publicystycznych i informacyjnych TVP, a także treści o charakterze sportowym, czy lifestylowym.

Maciej Stanecki podkreślił, że liczy także na zainteresowanie mediów treściami powstającymi w ośrodkach regionalnych TVP.

To jest zupełnie niewykorzystana szansa, to jest takie moje małe marzenie, żeby te treści faktycznie były szeroko dostępne: reportaże, relacje, czy po prostu informacje - zaznaczył.

Dla nas to będzie dobra formuła, dzięki której poszerzamy zasięg naszych treści, zakładamy, że treści krótkie w najbliższej perspektywie zwiększą ten zasięg dwukrotnie - podkreślił członek Zarządu TVP.źródło: 

TVP / media.pl