You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONKino Polska przejmuje Zoom TV

Kino Polska przejmuje kontrolę nad spółką Cable Television Networks & Partners, która jest nadawcą Zoom TV. Dodatkowo w planach jest uruchomienie Zoom International i wzmacnianie oferty dla Polonii.

Spółka Kino Polska TV w dniu 23 stycznia 2018 roku kupi od Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej za 10 mln 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners, nadawcy naziemnego kanału telewizyjnego Zoom TV, stanowiących 30 proc. w kapitale zakładowym. Dzięki temu Kino Polska TV będzie posiadać 100% udziałów w kapitale zakładowym Cable Television Networks & Partners i stanie się jedynym właścicielem Zoom TV.

Transakcja planowana była już od pewnego czasu jako element strategii rozwojowej Grupy Kino Polska.

Z jednej strony odczuwamy żal z powodu rozstania z PIKE, naszym wieloletnim partnerem, z którym w stosunkowo krótkim czasie udało nam się wypracować tak wiele wartościowych synergii, zwłaszcza na obszarze dystrybucji i produkcji unikalnych treści. Z drugiej strony, mając na uwadze podjęte już przez nas długofalowe działania oraz wyzwania, jakie stoją przed Grupą Kino Polska w kontekście rozwoju międzynarodowego w okresie następnych 3-5 lat, w naszej ocenie jest to najlepszy moment na nabycie pozostałych udziałów w Cable Television Networks & Partners. Pełna kontrola nad Zoom TV da nam elastyczność w budowaniu synergii z pozostałymi produktami międzynarodowymi Grupy, przede wszystkim paczką "Polish Pack" dystrybuowaną już obecnie na terenie UE i w Stanach Zjednoczonych - tłumaczy Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Grupa Kino Polska planuje przekształcenie Zoom TV w wieloplatformową, skierowaną do Polonii markę międzynarodową o charakterze uniwersalnym, będącą suplementem do międzynarodowej oferty filmowej Grupy, zarówno w interakcji z marką Kino Polska, jak i FilmBox.

Obecnie spółka Kino Polska TV SA dystrybuuje także następujące kanały: filmowe Kino Polska, Kino TV, FilmBox Premium HD, FilmBox Extra HD, FilmBox Action, FilmBox Family i FilmBox ArtHouse oraz tematyczne Kino Polska Muzyka, DocuBox HD, FightBox HD, FunBox UHD, Fast&FunBox HD, 360 Tunebox, FashionBox HD, Gametoon HD, Erox HD i Eroxxx HD.źródło: 

media2.pl