You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONEuro 2012 nie pomoże telewizji mobilnej.

Cyfrowy Polsat planuje uruchomić mobilną telewizję. Kilka dni temu TVP poinformowała, że Cyfrowy Polsat nie prowadzi z nią rozmów w sprawie praw do Euro 2012. Szef platformy nie ukrywa, że jednorazowe wydarzenia nie zapewnią sukcesu nowych usług.

Cyfrowy Polsat inwestuje w telewizję mobilną. Kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje, że największa w Polsce satelitarna platforma telewizji cyfrowej planuje uruchomić multipleks telewizji mobilnej, w której mógłby się znaleźć relacje z Euro 2012. Na tego typu informacje szybko zareagowała Telewizja Polska, która poinformowała, że Cyfrowy Polsat nie posiada żadnych praw, ani nie prowadzi negocjacji z TVP na temat sublicencjonowania Euro 2012 na polu eksploatacji technologii mobilnej (więcej o tym tutaj).

Na komunikat Telewizji Polskiej zareagował szef Cyfrowego Polsatu.

- Telewizja mobilna w technologii DVB-T jest dla nas długofalowym projektem. W płatnej telewizji nie sposób zbudować pełnowartościowej usługi w oparciu o jednorazowe wydarzenia. Dlatego nie widzimy związku między docelowym powodzeniem planowanych przez nas usług a Euro 2012 - mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu.

źródło: 

media2.pl