You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONRanking IMM: TVN24 goni prasę.

W kwietniu 2011 roku media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą i Gazetę Wyborczą. Na kolejnym, trzecim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów znalazła się telewizja TVN24, a wśród stacji radiowych prowadzi RMF - wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Kwietniowy ranking cytowań zdominowany był, jak można było przewidzieć, przez tematykę związaną z katastrofą pod Smoleńskiem i pierwszą rocznicą tych wydarzeń. W informacjach o tym kontekście najczęściej powoływano się na TVN24 i Gazetę Wyborczą. Źródłem doniesień i komentarzy były również Rzeczpospolita, Radio RMF FM i Zet, Newsweek oraz Nasz Dziennik.

Prasa
Wśród najczęściej cytowanych przekazów prasowych na pierwszej pozycji znalazły się publikacje z Rzeczpospolitej. Do rankingu zakwalifikowało się: 4 dzienniki ogólnopolskie, 3 tygodniki, 1 dziennik ekonomiczny oraz 2 tabloidy.
Media powoływały się na Rzeczpospolitą głównie w kontekście polityki polskiej, wyróżnił się też temat afery hazardowej. Przy okazji informowania o umorzeniu przez prokuraturę śledztwa w tej sprawie media przypominały, że afera wybuchła po tym, jak Rzeczpospolita opublikowała stenogramy CBA dotyczące nieprawidłowości przy pracach nad tzw. ustawą hazardową.

Telewizja
Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane w TVN24. Na drugim miejscu uplasowała się również stacja koncernu ITI - TVN. W czołówce znalazł się też Polsat News.

Radio
Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie stacji RMF FM. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania Radio ZET, na trzeciej TOK FM.

Portale internetowe
W kwietniu w zestawieniu portali bardzo wyrównana walka między onet.pl a wp.pl. Co ciekawe, większość z przywołań obydwu serwisów dotyczyło tego samego tematu; wywiadu, a raczej wywiadów, których portalom udzielił biskup Tadeusz Pieronek, a dotykały one kwestii związanych z rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem. Wirtualna Polska rozmawiała na tematy „smoleńskie” również z kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Media ekonomiczne
Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był Puls Biznesu, portalem biznesowym money.pl, telewizją - TVN CNBC, a rozgłośnią - Radio PiN.

Media regionalne
W kwietniu na czoło zestawienia wróciły mazowieckie dzienniki: Życie Warszawy i Metro.

Tematyka
Najczęściej komentowanymi tematami w mediach były informacje związane z katastrofą pod Smoleńskiem (rocznica wydarzeń) oraz bieżące sprawy w polskiej polityce.

Badanie przeprowadzono na podstawie 5464 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 - 30 kwietnia 2011 r. Analiza obejmuje całą prasę (ponad 900 tytułów gazet i czasopism) oraz stacje telewizyjne (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Turbo, Polsat, TV4, TV Biznes, TVN CNBC Biznes) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, Radio PiN, RMF FM, Radio ZET, TOK FM, Radio Euro, Radio Maryja, RDC).

źródło: IMM