You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONOnetVOD: 200 polskich filmów za darmo.

Has, Munk, Holland, Polański, Ford - między innymi filmy tych mistrzów będzie można oglądać w OnetVOD. Ponad 200 polskich filmów pojawi się w serwisie OnetVOD w ramach akcji "Polska inwazja". Wszystkie tytuły będą dostępne bezpłatnie.

Akcja "Polska inwazja" w OnetVOD (vod.onet.pl) to okazja do zapoznania się z najlepszymi i najgłośniejszymi polskimi filmami oraz obejrzenia największych rodzimych gwiazd w ich najgłośniejszych kreacjach. Obecnie do serwisu trafiło już 36 tytułów.

Wśród nich takie perełki jak nagrodzeni na festiwalu w Cannes "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland z wybitną kreacją Tadeusza Huka, komedia "Ewa chce spać" ze Stanisławem Mikulskim i Barbarą Kwiatkowską, kryminał na podstawie scenariusza samego Joe Alexa "Gdzie jest trzeci król?" z Andrzejem Łapickim, arcydzieło Wojciecha J. Hasa "Jak być kochaną" z Barbarą Krafftówną i Zbigniewem Cybulskim, wybitne "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka z Bogumiłem Kobielą w roli Piszczyka oraz "Wilczyca" Marka Piestraka - jeden z najpopularniejszych polskich horrorów.

- To wspaniały zestaw tytułów, z których większość to filmy wielorazowego użytku. Klasyczne polskie kino z lat 1947-1989 przeżywa dziś prawdziwy renesans. W zeszłym roku festiwal Era Nowe Horyzonty przypominał twórczość Wojciecha J. Hasa, a jego filmy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem widzów - mówi Marcin Kamiński, menadżer ds. programmingu wideo w portalu Onet.pl. - W tym roku podczas festiwalu planowana jest retrospektywa dzieł Andrzeja Munka, która już teraz zapowiadana jest jako wydarzenie. W OnetVOD będzie można te filmy obejrzeć bezpłatnie i bez konieczności wyjazdu do Wrocławia - dodaje Kamiński.

W ciągu kolejnych tygodni pojawią się kolejne filmy, w tym takie jak "Dotknięcie nocy" - jedyny pełnometrażowy kryminał w dorobku Stanisława Barei, kultowa komedia "Jak rozpętałem II Wojnę Światową" z Marianem Kociniakiem, doskonały kryminał "Morderca zostawia ślad", w którym swoją ostatnią rolę zagrał Zbigniew Cybulski, nominowany do Oscara "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego, "W pustyni i w puszczy" Władysława Ślesickiego - jeden z najpopularniejszych polskich filmów wszech czasów oraz "Stawka większa niż życie" - serial, na którym wychowały się pokolenia.

źródło: media2.pl