You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONGoogle dorzuci się do inwestycji w sieć ?

Firmy oferujące swoje usługi w Internecie muszą dołożyć się w rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej - sygnalizowali jakiś czas temu operatorzy. Niewykluczone, że pieniądze wyłoży internetowy gigant Google.

Użytkownicy internetu na całym świecie coraz intensywniej korzystają z nowych usług w sieci, co powoduje, że szybko zwiększa się ilość transmisji danych. To z kolei powoduje, że operatorzy - stacjonarni oraz mobilni - muszą ponosić coraz większe wydatki na rozwój swoich sieci, by sprostać zapotrzebowaniu rynku (rosnącemu ruchowi w sieci).

Już jakiś czas temu operatorzy sygnalizowali, by tacy giganci jak Google, dokładali się do rozwoju sieci telekomunikacyjnych. Wszystko jest na dobrej drodze, by tak właśnie się stało. Jak podaje agencja Bloomberg szef France Telecom przeprowadził już pierwsze rozmowy z władzami Google, które mają na celu rozwiązanie problemu związanych z inwestycjami w sieci telekomunikacyjne.

Przedstawiciele France Telecom twierdzą, że internetowi giganci (Google czy Facebook) rozumieją problem i nie wykluczone, że wkrótce dojdzie do nawiązania współpracy między firmami w tym zakresie.

źródło: media2.pl