You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONCNN i Nokia ogłaszają współpracę

CNN i Nokia ogłosiły rozpoczęcie wielopłaszczyznowej współpracy. Nokia odgrywa kluczową rolę w innowacyjnych planach rozwoju stacji poprzez dostarczanie nowoczesnych map do międzynarodowych informacji CNN.

Współpraca wykorzystuje mocne strony obu firm w globalnym pozyskiwaniu danych, używaniu treści generowanych przez użytkowników, tworzeniu map przy użyciu nowoczesnych technologii oraz usług opartych na lokalizacji. Po raz pierwszy CNN wykorzystało mapy 3D Nokii przy okazji relacji ze ślubu Księcia Williama i Kate Middelton w Wielkiej Brytanii.

- Nasza współpraca idealnie wpisuje się w filozofie obu firm - zapewnienia swoim klientom jak najlepszej komunikacji, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, dzięki połączeniu najświeższych informacji i wysoce zaawansowanych technologii - powiedział Tony Maddox, dyrektor zarządzający CNN International. - Współpraca wydaje nam się bardzo ekscytująca również ze względu na jej międzynarodowy charakter[i].

- [i]Nokia i CNN podzielają przekonanie, że nowoczesne informacje to takie, które rozprzestrzeniają się mobilnie i mogą być współdzielone przez ludzi na całym świecie - powiedział Jerry De Vard, szef działu marketingu Nokii. - Bardzo cieszy nas współpraca z CNN i fakt, że stacja pragnie wykorzystywać serwisy mapowe Nokii na swoich platformach informacyjnych. Jestem pewny, że nasze wspólne działania zostaną pozytywnie odebrane przez użytkowników telefonów Nokia.

Współpraca obejmuje także specjalną aplikację CNN na telefony Nokia, która daje ich użytkownikom bezpośredni dostęp do świata informacji, biznesu, sportu, rozrywki, nowinek technologicznych i materiałów wideo nadawanych na żywo. Aplikacja umożliwia też dzielenie się newsami poprzez media społecznościowe oraz uczestniczenie w tworzeniu informacji poprzez dostęp do serwisu społecznościowego CNN iReport. Aplikacja CNN na telefony Nokia jest do nabycia w sklepach Ovi.

źródło: media2.pl