You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONBaterie do laptopa będą trzymać 3 lata ?

Dzisiejsze baterie nie nadążają za potrzebami nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Oferują stosunkowo krótki czas pracy i jakby tego było mało, dość szybko się zużywają. Standardowe baterie w telefonach komórkowych czy laptopach już po kilkunastu miesiącach intensywnego użytkowania znacznie skracają swój czas pracy. Ich żywotność przewidziana jest z reguły na około 1000 cykli ładowania/rozładowania, po czym nadają się do wymiany, która jest dość kosztowna i często nieopłacalna.

Kanadyjska firma Leyden Energy chwali się, że opracowała nowe litowo-jonowe akumulatory, które nawet po trzech latach użytkowania mają oferować 100 proc. swojego początkowego czasu pracy. Producent zamierza to potwierdzać trzyletnią gwarancją. Pojawienie się na rynku nowych baterii to dobra wiadomość, zwłaszcza, że nowoczesna, przenośna elektronika zgłasza coraz większy apetyt na energię. Użytkownicy laptopów powinni zdawać sobie sprawę, że już po kilkunastu miesiącach użytkowania sprzętu, baterie oferują znacznie krótszy czas pracy i w wielu przypadkach nadają się tylko do wymiany, która jest dość kosztowna.

Nowe baterie mają być droższe od standardowych akumulatorów, na które producenci z reguły udzielają do 12 miesięcy gwarancji. Jednak w długim okresie, ich zakup ma być bardziej opłacalny, nie wspominając o aspekcie ekologicznym.

źródło: tech.wp.pl