You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONAndroid 8.0 Oreo od Google

Google oficjalnie zaprezentował nową wersję mobilnego systemu Android, który tym razem ponownie będzie nosił "ciasteczkową" nazwę Android 8.0 Oreo.

Najistotniejszą nowością to jest wprowadzenie trójwarstwowej architektury systemu, czyli projekt Treble.

W zamyśle ma to umożliwić łatwiejszą aktualizację części systemu zwanej szkieletem (framework) nawet prosto z repozytoriów Google (tak jak smartfony Google Pixel).

Dodatkowo nowa wersja Androida przynosi kilka drobnych zmian, które mogą ulepszyć korzystanie ze smartfonów.

Jedną z nowości jest funkcja picture-in-picture, która ułatwia pracę w obrazie. Dzięki tej opcji będzie można np. zminimalizować obraz wideo do małego kwadracika, jednocześnie robiąc co innego.

Kolejna nowość to tzw. punkty powiadomień - po ich dotknięciu użytkownik może zobaczyć nowe powiadomienia zainstalowanych aplikacji.

Z kolei w momencie niskiego stanu baterii w smartfonie, Android Oreo pomoże zminimalizować nadużywanie baterii przez aplikacje działające tle. Android Oreo to także szybszy rozruch, automatycznie uzupełnianie w aplikacjach, poprawione zaznaczanie i kopiowanie tekstu, nowe emotikony oraz obsługa Android Instant Apps, co umożliwia przenoszenie się bezpośrednio do nowych aplikacji bez konieczności instalacji.

Android Oreo stawia także na bezpieczeństwo.

Google Play Protect, który ma zapobiegać włamaniom i ostrzegać użytkowników, gdy mają złośliwą aplikację w telefonie. Dodatkowo ulepszono szyfrowanie danych.

Aktualizację już otrzymają użytkownicy smartfonów Google Pixel i Nexus.

Aktualizacja pozostałych urządzeń uzależniona jest od ich producentów.źródło: 

media2.pl / Google