You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONAbonament RTV za płatną TV lub samochód

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od dawna pracuje nad systemem, który uszczelni pobieranie obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Nowy pomysł to monitorowanie kto posiada płatną telewizję i samochód.

W mediach trwa kampania zachęcająca Polaków do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, a KRRiT pracuje nad kolejnymi pomysłami, które mają zwiększyć przychody z tego tytułu. Nie tak dawno pojawił się pomysł pobierania abonamentu wraz z rachunkami za prąd, teraz pojawiają się nowe propozycje.

Jak alarmuje dziennik Fakt, KRRiT chce ustawowo wymusić dostęp do baz danych telewizji kablowych, a także policyjnej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Założenie jest takie, że ten kto płaci abonament płatnej telewizji to musi posiadać telewizor, natomiast właściciele samochodów zapewne słuchają w nich radia. A to oznacza, że muszą płacić abonament RTV.

KRRiT na razie nie komentuje tych informacji. Urzędnicy zapewniają jednak, że obecnie analizowane są różne modele ściągalności abonamentu obowiązujące obecnie w krajach europejskich. Jednak powyższy pomysł może okazać się zbyt kłopotliwy do wprowadzenia w życie - potrzebne będzie m.in. zmiana ustawy o ochronie danych osobowych.

źródło: 

media2.pl