You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEON

6. ostatnia kolejka grupowej fazy Ligi Mistrzów

Przed nami 6-ta, ostatnie już kolejka grupowej fazy Ligi Mistrzów. Głównymi truskawkami na torcie będą pojedynki Barcelony z Tottenhamem Hottspur oraz Liverpoolu z Napoli.

FC Barcelona vs Tottenham Hottspur

Mimo braku wielu zawodników podstawowej jedenastki, a także mniejszej ilości strzałów celnych na bramkę rywala Katalończycy w drugiej połowie zdobyli dwie bramki, które zadecydowały o wygranej z PSV 2:1.

Barcelona już wcześniej zapewniła sobie awans do fazy pucharowej LM, a zwycięstwo w Holandii dało jej pewność pierwszego miejsca w grupie bez względu na wynik spotkania z Tottenhamem. W spotkaniu z PSV nie mogli zagrać tacy zawodnicy jak Artur, Rafinha, Sergi Roberto, Thomas Vermaelen, a także Luis Suarez. Do gry powrócili jednak Lionel Messi i Coutinho. Argentyńczyk zaliczył w tym spotkaniu trafienie i asystę. Na 32 spotkania przeciwko angielskim drużynom w europejskich pucharach u siebie Barcelona przegrała zaledwie dwa: oba z Liverpoolem w 2007 i w 1976 roku. Barcelona wygrała aż dwadzieścia z tych meczów i pięć ostatnich spotkań z rzędu.

Spurs długo nie potrafili przełamać solidnej defensywy Interu, który w drugiej połowie zdawał się grać coraz lepiej, ale to gospodarze w ostatnim kwadransie zdobyli jedynego gola wypełniając plan na to spotkanie.

Mając w perspektywie prestiżowe starcie ligowe z Arsenalem manager Spurs zdecydował się na kilka zmian: od początku nie zagrali będący ostatnio w świetnej formie Son Heung-Min, a także Christian Eriksen i to Duńczyk ostatecznie strzelił decydującego o zwycięstwie gola. Po wygranej z Interem Tottenham zrównał się punktami z ekipą Nerazzurrich i by awansować bez względu na wynik Interu Londyńczycy muszą pokonać na wyjeździe niegrającą już o nic Barcelonę, która zakończy rozgrywki na pierwszym miejscu. Na pięć dotychczasowych spotkań Tottenhamu w Hiszpanii Spurs nie zanotowali jednak jeszcze ani jednego zwycięstwa dwa razy remisując i trzykrotnie przegrywając. W zeszłym sezonie w fazie grupowej zremisowali z Realem Madryt 1:1.

Liverpool FC vs Napoli

The Reds dość łatwo stracili dwie bramki w Paryżu i choć drużyna Jurgenna Kloppa strzeliła kontaktowego gola z rzutu karnego to jednak w całym meczu oddała tylko jeden celny strzał na bramkę rywala i przegrała 1:2.

Niespodzianką był występ w podstawowym składzie środkowego obrońcy Dejana Lovrena, który zastąpił przesuniętego na prawą obronę Josepha Gomeza. Mimo wejścia w drugiej połowie ofensywnych graczy: Shaqiriego i Daniela Sturridge'a atak Liverpoolu wyglądał tak samo słabo jak wcześniej i The Reds nie odrobili straty. Pomimo porażki Liverpool nie stracił szans na wyjście z grupy, a w dodatku ma je we własnych rękach. Musi jednak u siebie pokonać Napoli różnicą dwóch goli, bo na wyjeździe Liverpool przegrał z ekipą Carlo Ancelottiego 0:1. The Reds wygrali siedem z jedenastu spotkań domowych z przedstawicielami Serie A, ostatnio w poprzednim sezonie gdy w półfinale Ligi Mistrzów ograli Romę 5:2. Pozostałe spotkania jednak Liverpool przegrał.

Neapolitańczycy bardzo szybko uzyskali w meczu z Crveną dwubramkową przewagę, w drugiej połowie powiększyli prowadzenie i ograli Serbów na własnym terenie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania był strzelec dwóch goli Dries Mertens, który wbrew pierwotnym raportom wyszedł w pierwszym składzie choć grać miał Arkadiusz Milik. Polak nie dostał ani minuty, na ostatni kwadrans za Insigne wszedł za to Piotr Zieliński. By awansować Napoli wystarczy jeden punkt w spotkaniu z Liverpoolem na wyjeździe. Drużyna z Neapolu zwycięstwem zapewniłaby sobie pierwsze miejsce w grupie, w której teraz prowadzi. W pięciu meczach straciła najmniej, bo tylko cztery bramki. Napoli dotąd zagrało w Anglii sześć meczów i żadnego nie zdołało wygrać. Partenopei dwa spotkania zremisowali, a cztery przegrali: w tym spotkanie z Manchesterem City w fazie grupowej LM. Tamten wynik obecnie dałby im jednak przepustkę do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Plan spotkań 6. kolejki grupowej fazy Ligi Mistrzów

11 grudnia 2018 - wtorek

18:00 - Studio (Polsat Sport Premium 1 / Polsat Sport)
18:45 - FC Schalke 04 Gelsenkirchen vs Lokomotiv Moskwa (Polsat Sport Premium 1)
18:45 - Galatasaray SK vs FC Porto (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Liverpool FC vs SSC Napoli (Polsat Sport Premium 1)
20:50 - FC Barcelona vs Tottenham Hotspur FC (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Inter Mediolan vs PSV Eindhoven (Polsat Sport Premium 3)
20:50 - AS Monaco vs Borussia Dortmund (Polsat Sport Premium 4)
20:50 - Club Brugge vs Atletico Madryt (Polsat Sport Premium 5)
20:50 - FK Crvena zvezda vs Paris Saint-Germain (Polsat Sport Premium 6)
22:50 - Studio (Polsat Sport Premium 1)
23:30 - Magazyn Ligi Mistrzów (Polsat Sport Premium 1)

12 grudnia 2018 - środa

18:55 - Real Madryt CF vs CSKA Moskwa (Polsat Sport Premium 1)
18:55 - FC Viktoria Pilzno vs AS Roma (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - AFC Ajax vs FC Bayern Monachium (Polsat Sport Premium 1) (TVP1, TVP Sport)
20:50 - Valencia CF vs Manchester United FC (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Benfica SL vs AEK Ateny (Polsat Sport Premium 3)
20:50 - Szachtar Donieck vs Olympique Lyon (Polsat Sport Premium 4)
20:50 - Manchester City FC vs TSG 1899 Hoffenheim (Polsat Sport Premium 5)
20:50 - BSC Young Boys vs Juventus FC (Polsat Sport Premium 6)
22:50 - Studio (Polsat Sport Premium 1) (TVP1)