You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEON

4. kolejka Ligi Mistrzów

Przed nami 4-ta kolejka grupowej fazy Ligi Mistrzów. Głównymi truskawkami na torcie będą pojedynki Juventusu Turyn z Manchesterem United, Atletico Madrid z Borussią Dortmund oraz Napoli z Paris Saint Germain.

Juventus Turyn z Manchesterem United

Drużyna z Turynu nie dała większych szans na Old Trafford Manchesterowi United prowadząc od 17 minuty i choć w meczu nie padł już żaden gol zwycięstwo Juventusu właściwie nie podlegało dyskusji.

Wydarzeniem meczu był oczywiście powrót Cristiano Ronaldo na stadion United tym bardziej, że Portugalczyk wracał również z zawieszenia za czerwoną kartkę w meczu z Valencią. Tym razem przyćmił go jednak strzelec gola Paulo Dybala. W spotkaniu nie mógł zagrać podstawowy gracz Juventusu Mario Mandzukic, którego nie było w składzie z powodu urazu kostki. Nieobecność Khediry i Cana wykorzystał młody Urugwajczyk Rodrigo Bentancur. Juventus zagrał dotąd 22 razy przeciwko angielskim zespołom u siebie i wygrał aż trzynaście spotkań tylko trzy przegrywając. Ostatnia porażka miała miejsce w 2003 roku kiedy dwa gole Giggsa i jeden van Nistelrooya dały United wygraną 3:0.

United oddali tylko trzy celne strzały na bramkę Juventusu i przez cały mecz w zasadzie poważnie nie zagrozili drużynie z Turynu, która mogła grać tak jak najbardziej lubi.

Był to już ósmy kolejny mecz bez gola Romelu Lukaku, który już w kolejnym zasiadł na ławce. Belg mocno zawodzi choć w przerwie reprezentacyjnej strzelił dwa gole Szwajcarii. Z uwagi na kontuzję w składzie nie było m.in. Alexisa Sancheza, a także Valencii, Lingarda, Jonesa, Fellainiego i kupionego przed sezonem z Porto Diogo Dalota. W siedemnastu spotkaniach w europejskich pucharach we Włoszech Manchester United zanotował tylko cztery wygrane: ostatnią w 2010 roku przeciwko AC Milan, a przegrał aż dziesięć meczów.

Napoli vs Paris Saint Germain

Neapolitańczycy zagrali zaskakująco dobre spotkanie, dwukrotnie prowadzili na Parc des Princes z PSG oddając pięć celnych strzałów na bramkę gospodarzy, jeden mniej niż oni.

Znakomitą formę potwierdził Lorenzo Insigne, który strzelił pierwszego gola. W drugiej połowie bramkę zdobył grający od początku Belg Dries Mertens. Zieliński na boisku pojawił się na początku drugiej połowy, a Milik w końcówce spotkania. Najsłabszym elementem drużyny Ancelottiego są boczni obrońcy: zamiast Hysaja na prawej stronie zagrał Maksimovic zaś na lewej kontuzjowanego Ghoulama zastępuje Mario Rui, który strzelił bramkę samobójczą i był jednym z najgorszych zawodników na boisku. W pięciu spotkaniach z francuskimi drużynami u siebie Napoli odniosło trzy wygrane i tylko raz przegrało: w 1992 roku dwie bramki dla PSG w spotkaniu Pucharu UEFA strzelił obecny prezydent Liberii George Weah.

Paryżanie, którzy mieli dominować dwukrotnie przegrywali z Napoli, wcale nie mieli tak znaczącej przewagi w strzałach i posiadaniu piłki i tylko zremisowali 2:2.

Gola na wagę punktu zdobył w doliczonym czasie gry Angel di Maria. Wcześniej po dośrodkowaniu Thomasa Meuniera piłkę do bramki wpakował obrońca Napoli Mario Rui. Już w przerwie za Bernata na boisku pojawił się Thilo Kehrer. Asystę przy golu di Marii zanotował Julian Draxler, który podobnie jak młodszy rodak na boisku pojawił się po przerwie. W siedmiu spotkaniach we Włoszech w europejskich pucharach PSG wygrało tylko raz: jest to spotkanie z Napoli w 1992 roku, zanotowało też dwa remisy i cztery porażki.

Plan spotkań 4. kolejki grupowej fazy Ligi Mistrzów

6 listopada 2018 - wtorek

18:00 - Studio (Polsat Sport Premium 1 / Polsat Sport)
18:45 - AS Monaco vs Club Brugge (Polsat Sport Premium 1)
18:45 - FK Crvena Zvezda vs Liverpool FC (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - SSC Napoli vs Paris Saint-Germain (Polsat Sport Premium 1)
20:50 - Inter Mediolan vs FC Barcelona (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Atletico Madryt vs Borussia Dortmund (Polsat Sport Premium 3)
20:50 - Tottenham Hotspur FC vs PSV Eindhoven (Polsat Sport Premium 4)
20:50 - FC Porto vs Lokomotiw Moskwa (Polsat Sport Premium 5)
20:50 - FC Schalke 04 Gelsenkirchen vs Galatasaray SK (Polsat Sport Premium 6)
22:50 - Studio (Polsat Sport Premium 1)
23:30 - Magazyn Ligi Mistrzów (Polsat Sport Premium 1)

7 listopada 2018 - środa

18:55 - Valencia CF vs BSC Young Boys (Polsat Sport Premium 1)
18:55 - CSKA Moskwa vs AS Roma (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Juventus FC - Manchester United FC (Polsat Sport Premium 1) (TVP1, TVP Sport)
20:50 - FC Bayern Monachium vs AEK Ateny (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Olympique Lyon vs TSG 1899 Hoffenheim (Polsat Sport Premium 3)
20:50 - Benfica SL vs AFC Ajax (Polsat Sport Premium 4)
20:50 - Manchester City FC vs Szachtar Donieck (Polsat Sport Premium 5)
20:50 - FC Viktoria Pilzno vs Real Madryt CF (Polsat Sport Premium 6)
22:50 - Studio (Polsat Sport Premium 1) (TVP1)